SEKTÖRDE YENİ İŞBİRLİĞİ

Beko loderdeki deneyimiyle dünyanın önemli markaları arasında yer alan Terex ile Ascendum Makina işbirliği başlıyor. Terex’in Türkiye’deki tek beko loder distribütörü olduklarını söyleyen Ascendum Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat, Terex ile başlayan hikayelerini ve Ascendum Makina’nın gücü sayesinde ulaşacakları hedeflerini anlatıyor

 

Ascendum Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat

Türkiye beko loder pazarı, Ascendum Makina ve Terex işbirliğine merhaba demeye hazırlanıyor. Bir süredir ara verdiği beko loder pazarına yeniden odaklanan Ascendum Makina, beko loderdeki deneyimiyle sektörün en önemli markaları arasında yer alan Terex ile beko loder pazarında ilerlemek için yola çıkıyor. Beko loderde işbirliğine giderken Terex’i seçmelerinin nedenlerini sıralayan Ascendum Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat, “Ascendum’un Terex’i tercih etmesinin en önemli sebepleri arasında, Terex’in beko loderde yılların birikimine sahip olması ve premium ürünler sunan bir marka olması yer alıyor” diyor. Terex markasının Ascendum satış tecrübesi ve satış sonrası becerisiyle birleştiğinde ortaya büyük bir sinerji çıkacağını söyleyen Polat, bu sinerjinin markayı hem daha ileriye taşıyacağını hem de satış rakamlarında gözle görülür bir artış sağlayacağını vurguluyor.

Pazara güçlü giriş

Bugüne kadar farklı temsilcilikler kanalıyla satılan Terex beko loderler TLB840, TLB890 ve TLB990, artık Ascendum Makina’nın ikinci el, yedek parça, kiralama ve servis ağı konularındaki gücüyle temsil edilecek. Terex’in Türkiye’deki tek beko loder distribütörü olduklarının ve getirdikleri üç farklı modelle pazara güçlü bir giriş yapacaklarının altını çizen Polat, “Türkiye’nin farklı bölgelerindeki farklı ihtiyaçları karşılayacağız” diyor ve ekliyor: “Terex premium markalar arasında konumlanacak. Yüzde 100 Avrupa menşeili olması, kabinde yarattığı konfor ve teknik anlamdaki üstünlüğü, Terex’i pazarda benzersiz bir yere konumluyor. Terex özellikle operatörlere sunduğu konfor açısından da standartların üzerinde.”